خربزه


خربزه داراي ارقام زيادي است. خربزه پوست سبز داراي پوست سبز رنگ تيره است و چروک‌هاي بزرگي بر روي پوست وجود دارد. خربزه پوست سبز داراي گوشت سبز رنگ است. خربزه خاتوني داراي پوست زرد به همراه خطوط موازي سبز کمرنگ و ميوه به صورت دوکي شکل کشيده با گوشتي سفيد و مايل به زرد مي‌‎باشد. خربزه سرشار از ويتامين A و C است. خربزه گوشت زرد ميوه‌اي مناسب براي افرادي است که در روزهاي گرم تابستان به دنبال يک ميوه شيرين و تازه مي‌گردند. اين ميوه معمولاً به خاطر پوست صاف و گوشت رنگ زردشناخته شده است و يکي از محبوب‌ترين اعضاي خانواده Cucumis melo همراه با هندوانه و طالبي است. خربزه گوشت زرد همچنين داراي ارزش غذايي بالايي است. از ويتامين B تا زينک، هر تکه از اين ميوه حاوي ويتامين‌ها و مواد معدني مختلفي است. اندازه آن معمولاً از کوچک تا متوسط در شکل گرد يا بيضي‌شکل است. برخلاف ساير خربزه‌هايي که در آب‌وهواي گرمسيري رشد خوبي دارند، خربزه گوشت زرد در مناطق گرم و خشک بهتر رشد مي‌کنند.


خربزه تيل نوعي خربزه از خانواده Cucurbitaceae با نام علمي Galia Melom است. خربزه تيل آتشي بسيار شبيه به طالبي است ولي بسيار شيرين‌تر مي‌باشد و به دليل شيريني بسيار زياد معروف شده است. بوته خربزه تيل آتشي مانند ساير خربزه‌ها است. گياه داراي ساقه طويل و خزنده بوده و برگ‌هاي درشت آن به‌صورت متناوب در طول ساقه مي‌رويند. در هر بوته 3 تا 5 ميوه توليد مي‌شود. خربزه تيل آتشي داراي ويتامين C، ويتامين A، کاروتنوئيد، بيوفلاوونويدها، مواد معدني مختلف مانند پتاسيم، کلسيم و آهن است و همچنين حاوي مقادير قابل‌توجهي از فيبرهاي غذايي، ازجمله پکتين است. همچنين چربي، کلسترول و کالري کمي دارند.


يکي از اين ارقام مشهور خربزه آناناسي (Ananas Melon) از خانواده Cucurbitaceae است. خربزه آناناس براي اولين بار در آفريقا يافت شد. سپس از آفريقا در سال 1777 ميلادي به فرانسه راه يافت. توماس جفرسون در سال 1794 آن را در Monticello (خانه شخصي و آرامگاه توماس جفرسون، نويسنده اعلاميه استقلال آمريکا و از بنيان‌گذاران کشور ايالات‌متحده است) کشت نمود. اين نوع خربزه داراي عطري خوش و مزه‌اي بسيار لذيذ و خوشمزه است و گوشت آن زرد تيره تا نارنجي‌رنگ مي‌باشد. خربزه آناناس در سراسر خاورميانه کاشته مي‌شود. بوته‌هاي آن رونده بوده و بر روي زمين پخش مي‌شوند. خربزه آناناسي مخزني از بتا کاروتن، فولات، پتاسيم، منيزيم، منگنز، مس، ويتامين A، C و K و فيبر رژيمي بوده. بوته‌هاي را به‌صورت رديفي کشت مي‌کنند. فاصله بين هر دو بوته را 50 سانتي‌متر و فاصله رديف‌هاي کاشت را 150 سانتي‌متر در نظر مي‌گيرند.


خربزه گوشت سبز ميوه‌اي مناسب براي افرادي است که در روزهاي گرم تابستان به دنبال يک ميوه شيرين و تازه مي‌گردند. اين ميوه معمولاً به خاطر پوست صاف زرد و گوشت رنگ سبز شناخته شده است و يکي از محبوب‌ترين اعضاي خانواده Cucumis melo همراه با هندوانه و طالبي است. خربزه گوشت سبز همچنين داراي ارزش غذايي بالايي است. از ويتامين B تا زينک، هر تکه از اين ميوه حاوي ويتامين‌ها و مواد معدني مختلفي است. اندازه آن معمولاً از کوچک تا متوسط در شکل گرد يا بيضي‌شکل است. اگر چه اين ميوه به‌طورمعمول براي داشتن گوشت سبز مايل به سبز و پوست زرد شناخته شده است، اما در واقع در ساير رنگ‌ها و بافت نيز موجود مي‌باشد. تعدادي از آن داراي پوست زرد روشن به علت جهش هستند، درحالي‌که گونه‌هاي ديگر داراي گوشت نارنجي فوق‌العاده هستند. برخلاف ساير خربزه‌هايي که در آب‌وهواي گرمسيري رشد خوبي دارند، خربزه گوشت سبز در مناطق گرم و خشک بهتر رشد مي‌کنند. اگر در يک منطقه مرطوب کاشته شوند ممکن است ميوه‌هاي کوچک‌تر را با مقاومت کم‌تر نسبت به آفات و بيماري‌ها توليد کنند.


خربزه مينو يا خربزه مشهدي (تايباد) يا راکت زرد نام محبوب‌ترين خربزه در ايران بوده که ممکن نيست طعم آن را نچشيده باشيد، اين خربزه درصورتي‌که در زمان مناسب از بوته جدا شود و به‌طور کامل رسيده باشد طعم شيرين دارد. شهرستان‌هاي تايباد در خراسان رضوي، گرمسار، سمنان و سرخه از مکان‌هاي مهم کشت خربزه در ايران است که در اين بين خربزه تايباد (که بعضاً به اشتباه خربزه مشهدي ناميده مي‌شود) به لحاظ طعم و کيفيت و شهرت در رتبه بالاتري قرار دارد.


خربزه کاناري يا خربزه قناري که به دليل رنگ زرد قناري آن نام گرفته است و ربطي به جزاير قناري ندارد اغلب با نام جون کاناري (Juan Canaria) شناخته مي‌شود. اين خربزه شيرين‌تر از خربزه عسل بوده و بافت داخلي آن همانند گلابي ولي نرم‌تر از آن است. خربزه کاناري گاهي با نام‌هايي همچون خربزه اسپانيايي، خوان کانري، Jaune des Canaries و Amarillo نيز شناخته مي‌شود. خربزه کاناري بيشتر در مناطق آسيايي مانند ژاپن، کره جنوبي و مراکش يافت مي‌شود. در ايران نيز به‌صورت محدودتر از خربزه‌هاي تايباد و مشهد کاشته مي‌شود. خربزه کاناري نسبتاً ميان‌رس بوده و بعد از 90 تا 100 روز از کاشت برداشت آغاز مي‌شود. يکي از ويژگي‌هاي خربزه کاناري ماندگاري بالاي آن است که باعث شده جزو خربزه‌هاي صادراتي در جهان محسوب شود. خربزه‌هاي کاناري منبع خوبي از ويتامين‌هاي A و C هستند. آن‌ها همچنين يک منبع آروماتيک فيبر هستند. همچنين بهبوددهنده بيماري قلبي، ديابت، چاقي و فشارخون بالا است.


کاشت


کاشت خربزه مانند بقيه گياهان هم‌خانواده به‌صورت جوي پشته و کپه‌اي و به روش نم­کاري است. تعداد 3 الي 5 بذر خربزه خيس‌خورده در هر کپه کاشته مي‌شود. بعد از سبز شدن تعداد بوته‌ها به 2 يا 3 و گاهي به يک بوته کاهش داده مي‌شود و اين زماني است که بوته 4 برگي شده باشد فاصله بين دو بته حدود 60 تا 100 سانتي‌متر و فاصله دو خط کشت بين 2 تا 3 متر است.


براي داشتن محصولي زودرس يا در مناطقي که دوره رشد کوتاه است مي‌توان در گلخانه يا شاسي داخل گلدان‌هاي جيفي پات اقدام به کشت کرد و در زمان مناسب بوته‌هاي آماده‌شده در جيفي پات را به محل اصلي منتقل نمود. مقاوم کردن بوته‌ها قبل از انتقال به محل اصلي اامي است.


داشت


مراقبت‌هاي لازم پس از کاشت نشاء عبارت‌اند از آبياري، دفع علف‌هاي هرز و سله شکني است. پس از کشت، آبياري اهميت زيادي دارد. به‌طوري‌که يک دوره خشکي شديد باعث ريزش گل‌ها و ميوه‌ها مي‌شود. پس از انتقال نشا بايد ابتدا روزانه آبياري صورت گيرد و پس از آن بسته به نوع خاک و شرايط آب و هوايي هر 7 روز يک‌بار بايد آبياري انجام گيرد. طول دوره رشد خربزه بين 80 تا 100 روز متفاوت است. سله شکني، آبياري و وجين علف‌هاي هرز از جمله مراقبت‌هاي زراعي خربزه است. هرس و گل گيري در خربزه مرسوم است. به‌اين‌ترتيب که پس‌ازآنکه گياه گل داد، به ازاي هر ساقه 2 تا 4 ميوه را نگه‌داشته و بقيه را حذف مي‌کنند. در هرس خربزه، ساقه اصلي را بعد از برگ سوم و ساقه فرعي را بعد از برگ پنجم قطع مي‌کنند.


برداشت


زمان برداشت به عوامل مختلفي بستگي دارد، اين گياه گونه‌هاي زودرس، ميان‌رس و ديررسي دارد. لذا موقع برداشت آن‌ها به نوع واريته هم بستگي دارد. از ديگر عوامل زمان برداشت فاصله تا بازار مصرف است. اگر بازار نزديک باشد بهتر است ديرتر برداشت شود تا شيرين‌تر شود و کامل برسد ولي در صورت دوري بازار مصرف توصيه مي‌شود زودتر برداشت شود چون ميوه‌هاي رسيده شديد در هنگام جابجايي آسيب مي‌بيند. معمولاً خربزه را در زمان رسيدن کامل برداشت مي‌کنند زيرا در اين زمان ميوه‌ها داراي قند زيادتر هستند. خربزه زماني رسيده است که در اطراف دم ميوه خطوط مدوري تشکيل گردد. همچنين خربزه رسيده را مي‌توان از برجستگي شبکه‌هاي روي خربزه، تغيير رنگ پوست آن و نرم شدن سر خربزه تشخيص داد.


آب‌وهوا


خربزه مانند بقيه گياهان خانواده Cucurbitaceae طالب آب‌وهواي گرم و آفتابي است. آها گياهان يک‌ساله‌اند و احتياج به فصل رشد طولاني دارند. در مناطقي کاشته مي‌شود که بين آخرين سرماي بهاره و اولين سرماي پاييزه حدود 140 روز فاصله باشد. هواي مرطوب مناسب رشد آن‌ها نيست و ميوه آن‌ها در اين نوع هوا شيرين نمي‌شود. ضمن اينکه هواي مرطوب در آن‌ها موجب اشاعه بيماري‌هاي قارچي مي‌شود. هواي گرم و خشک باعث شيرين‌تر شدن ميوه در اين گياه مي‌گردد. همين‌طور هواي ابري مناسب رشد خربزه نيست.


خاک


بهترين زمين براي کاشت اين گياه خاکه‌اي شني و سبک با pH بين 5/5 تا 7 است. در کشت بايد به اين نکته توجه کرد که خربزه در زمين‌هاي سنگين و رسي رشد خوبي ندارد و بايد کمي هوموسي و داراي مواد آلي باشد. خربزه از جمله صيفي‌هايي است که مواد غذايي زيادي از زمين جذب مي‌کند. به همين دليل استفاده از کودهاي شيميايي کامل ازت فسفر و پتاسيم توصيه مي‌شود.


نور


نور کامل و آفتاب مستقيم براي اين گياه مناسب است.


آبياري


صرف‌نظر از اينکه در باغچه يا در گلدان مي‌کاريد، هميشه خاک آن را بايد مرطوب نگهداريد. مخصوصاً زماني که گياه در حال رشد است بايد هميشه خاک آن خيس باشد. البته بايد گلدان و يا خاک باغچه شما زهکشي مناسبي داشته باشد زيرا که آبياري زياد نيز موجب گنديدن گياه مي‌شود.


براي خريد بذر خربزه و ساير صيفي جات به فروشگاه بذر ظرافت مراجعه فرماييد.


همچنين از راه‌هاي زير نيز مي‌توانيد محصولات ما را ملاحظه و خريد نماييد:


1- مراجعه به صفحه اينستاگرامي به آدرس:


https://www.instagram.com/zerafat.shop/


2- مراجعه به کانال تلگرامي به آدرس:


https://t.me/zerafat_shop


3- تماس با شماره موبايل: 09135555833


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

خدمات تعمير انواع لوازم خانگي در منزل Jeremy لوازم خانگي مصطفي مشهد ( بازرگاني هوکو) Terri Shannon Tammy كوچه اي براي گفتن فال قهوه کولر سلولزي انرژي giti nama